Legkov a Bělov mají i po slyšení u FIS dál zastavenou činnost

Curych

Ruští běžci na lyžích Alexander Legkov a Jevgenij Bělov mají kvůli podezření z dopingu i po slyšení před komisí Mezinárodní lyžařské federace FIS nadále předběžný zákaz startů. Oba proto požadují, aby Mezinárodní olympijský výbor, který je vyšetřuje, předložil do deseti dnů důkazy o jejich provinění, nebo řízení zastavil.

Běh na lyžích - ilustrační foto.

Běžci patří mezi šestici ruských reprezentantů, kterým FIS v prosinci předběžně zastavila činnost na základě zprávy Světové antidopingové agentury (WADA). Jejich vzorky z olympijských her v Soči údajně vykazovaly známky neautorizovaného otevření.

Legkov získal v roce 2014 v Soči olympijské zlato v závodě na 50 kilometrů před rovněž potrestaným Maximem Vylegžaninem a dalším Rusem Iljou Černousovem. Vylegžanin byl druhý také ve sprintu dvojic a stejně jako Legkov i ve štafetě, o rok později se stal mistrem světa ve skiatlonu. Bělov v Soči skončil nejlépe na 18. místě ve skiatlonu.