Lyžařka Labaštová byla na mistrovství světa juniorů pátá ve sjezdu

Lyžařka Alena Labaštová skončila na mistrovství světa juniorů v kanadské Panoramě pátá ve sjezdu. Od bronzové medaile ji dělilo 35 setin sekundy.

Lyžařka Alena Labaštová na mistrovství světa juniorů v kanadské Panoramě.

Závod vyhrála Rakušanka Magdalena Eggerová, za kterou Labaštová zaostala o šest desetin. Stříbro získala Němka Emma Aicherová a bronz Američanka Lauren Macugaová.

Dvacetiletá Labaštová se o páté místo podělila se Švédkou Lisou Nybergovou a vyrovnala nejlepší výsledek českých juniorů ve sjezdu v historii.

„Opravdu jsem nečekala, že bych mohla být mezi nejlepšími pěti. Přála jsem si být do TOP10, to byl můj cíl. TOP5 je úplně neskutečná. Jsem fakt moc ráda," hodnotila výsledek nadšená Labaštová pro stránky lyžařského svazu.

Napodobila počin Vlastimila Maxy z roku 1988 a Filipa Forejtka z roku 2018. Od Forejtkova pátého místa v Davosu žádný český junior na MS v žádné disciplíně tak vysoko nebyl.