Mazeová ukončila v Cortině čekání na první výhru v sezóně, Křížová skončila těsně za body

Cortina d'Ampezzo

Sjezd Světového poháru v Cortině D'Ampezzo vyhrála slovinská lyžařka Tina Mazeová. Obhájkyně celkového prvenství v seriálu porazila Marianne Kaufmannovou-Abderhaldenovou ze Švýcarska a Tinu Weiratherovou z Lichtenštejnska a dočkala se prvního úspěchu v olympijské sezóně.

Tina Mazeová na trati sjezdu v Cortině d'Ampezzo

Jediná Češka na startu Klára Křížová obsadila 32. příčku a bodovaná třicítka jí unikla o 19 setin. Čtyřiadvacetiletá reprezentantka tak nenavázala na úspěšné vystoupení z pátečního sjezdu, v němž díky 26. místu zaznamenala nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

Vítězka pátečního závodu a vedoucí žena průběžného pořadí Maria Höflová-Rieschová dojela na čtvrtém místě. V čele pořadí SP má německá lyžařka na kontě 1011 bodů a před Weiratherovou vede o 148 bodů. Mazeová, jež měla dosud v sezóně na kontě jedno druhé a dvě třetí místa, se díky vítězství posunula o dvě pozice na čtvrtou příčku.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.