Odermatt vyhrál obří slalom v Adelbodenu a slaví šestou výhru v sezoně

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál obří slalom v Adelbodenu a před domácím publikem vybojoval šesté vítězství v sezoně Světového poháru. Obhájce celkového triumfu v seriálu předvedl před domácím publikem nejrychlejší jízdy v obou kolech a ani v pátém obřím slalomu aktuálního ročníku nechyběl na stupních vítězů.

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál obří slalom v Adelbodenu

Druhého Henrika Kristoffersena z Norska porazil Odermatt v součtu obou jízd o 73 setin sekundy a upevnil si vedení v průběžném hodnocení seriálu i disciplíny. Třetí skončil před bouřícími fanoušky další Švýcar Loic Meillard, který za krajanem zaostal už o 1,66 sekundy.

V pátém obřím slalomu této sezony vyhrál Odermatt počtvrté. Po triumfu v úvodním závodu v Söldenu vyhrál i ve Val d'Isére a v Alta Badii, ve druhém závodu v italském středisku obsadil třetí místo. Na stupních vítězů ve své parádní disciplíně nechyběl v součtu s minulou sezonou už ve 14 závodech v řadě včetně olympijského triumfu.