Super-G ve Wengenu ovládl Francouz Sarrazin, Zabystřan nebodoval

Vítězem super-G ve Wengenu se stal francouzský sjezdař Cyprien Sarrazin, který o více než půl sekundy porazil lídra Světového poháru Švýcara Marka Odermatta a připsal si třetí výhru v kariéře. Jan Zabystřan dojel s vysokým startovním číslem 60 na 43. místě.

Francouz Cyprien Sarrazin během super-G ve Wengenu

Sarrazin vyrazil na sjezdovku Lauberhorn jako třetí a jeho čas už nikdo nepřekonal. Nejvíc se mu přiblížil Odermatt, jenž zvýšil svůj náskok v průběžném hodnocení disciplíny i celého seriálu. Třetí skončil Nor Aleksander Aamodt Kilde se ztrátou rovné sekundy.

Devětadvacetiletý Sarrazin ještě vylepšil čtvrteční druhou příčku ve sjezdu a navázal na prosincový triumf v nejrychlejší disciplíně v Bormiu. Z prvního vítězství v SP se radoval před necelými osmi lety v paralelním závodu v Alta Badii.

Závod byl na dlouhou dobu přerušený po těžkém pádu Alexise Pinturaulta, který byl díky deset let starému prvenství dosud posledním francouzským vítězem superobřího slalomu. Zraněného Pinturaulta, jemuž se před necelým týdnem narodila dcera, musel odvézt vrtulník.

„Je těžké slavit, když má váš kamarád takovýhle pád. Doufám, že bude v pořádku. Víme, že byl při vědomí, to je hlavní. Tohle vítězství je pro něj,“ řekl v televizním rozhovoru Sarrazin, který ukončil panování trojice Odermatt, Kilde a Vincent Kriechmayr. Ti od prosince 2020 ovládli všech 20 závodů SP v super-G.

Zabystřan odstartoval jako předposlední a po nadějném začátku se propadl mimo bodovanou třicítku. Od bodu ho dělila necelá sekunda.

V sobotu se ve Wengenu pojede klasický sjezd o délce 4,5 kilometru, který je nejdelší v celém seriálu. V neděli zakončí program ve švýcarském středisku slalom.