Schützová byla na Vasově běhu desátá, Persson ukončil norskou vítěznou sérii

Desáté místo obsadila Sandra Schützová na Vasově běhu a postarala se o nejlepší výsledek českých běžců na lyžích v 99. ročníku slavného závodu. Do cíle 90 kilometrů dlouhé trasy ve švédské Moře doběhla se ztrátou přes 14 a půl minuty na vítěznou Norku Emilii Fletenovou a vylepšila loňskou 17. příčku.

Švéd Emil Persson ukončil na Vasově běhu nadvládu norských lyžařů.

Závod mužů vyhrál vedoucí muž seriálu Ski Classics Švéd Emil Persson a ukončil nadvládu norských lyžařů, kteří kralovali předchozím deseti ročníkům. Nejlepší z českých běžců Jan Šrail za ním na 23. místě zaostal o čtyři minuty.

Sedmadvacetiletý Persson i třicetiletá Fletenová ovládli Vasův běh poprvé. Zatímco Švéd oplatil ve finiši pěti závodníků loňskou těsnou porážku Andreasi Nygaardovi, Fletenová triumfovala s více než dvouminutovým náskokem před Norkou Silje Slindovou.

Její sestra dvojče Astrid Slindová, která obhajovala vítězství, doběhla pátá den poté, co skončila desátá na klasické třicítce na mistrovství světa v Planici.