Sdruženář Pažout po životním výsledku v Oberstdorfu nebodoval, vyhrál Schmid

Po sobotním životním 19. místě sdruženář Ondřej Pažout ve druhém závodu Světového poháru v Oberstdorfu na body nedosáhl a obsadil 34. příčku. Čtyřčlenný finiš vyhrál domácí Julian Schmid a posunul se na druhé místo průběžné klasifikace za rakouského mistra světa Johannese Lampartera, jenž dnes skončil mimo stupně vítězů, nicméně uhájil žlutý dres.

Německý sdruženář Julian Schmid během skokanské části závodu.

Pažoutovi se skok tentokrát nepovedl, na desetikilometrovou běžeckou trať se vydal až z 29. příčky a bodovanou třicítku neudržel. Konkurenci na můstku deklasoval jiný Rakušan Franz-Josef Rehrl se 143 metry. Odměnou mu byla v cíli třetí příčka za Schmidem a Norem Jensem Luraasem Oftebrem.

Závody v Oberstdorfu vynechali Tomáš Portyk či Jan Vytrval i nejúspěšnější sdruženář posledních let Jarl Magnus Riiber, čímž nejspíš přišel o šanci získat popáté za sebou křišťálový glóbus. Pětadvacetiletý Nor se zotavuje po nemoci a dal přednost přípravě na světový šampionát. Ten se uskuteční od 22. února, generálkou pro závodníky v severské kombinaci bude za týden Světový pohár v Schonachu.