Shiffrinová zatím rekord nemá, ve Flachau prohrála s Vlhovou

Slovenka Petra Vlhová se dočkala prvního vítězství v této sezoně Světového poháru v alpském lyžování. V úterním večerním slalomu ve Flachau porazila o 43 setin Američanku Mikaelu Shiffrinovou, která útočila na rekordní 83. výhru v elitním seriálu. Česká reprezentantka Martina Dubovská stejně jako při minulém slalomu v Záhřebu nedokončila první kolo.

Petra Vlhová oslavuje triumf ve slalomu ve Flachau.

Vlhová byla před dnešním závodem sedmkrát v tomto ročníku SP na stupních vítězů ve slalomech a obřích slalomech, ale výhra jí unikala. Ve Flachau byla o sedmnáct setin před Shiffrinovou nejrychlejší už v prvním kole a v tom druhém náskok na hvězdnou Američanku ještě navýšila.

Poprvé v ročníku 2022/23 tak mohla dávat rozhovor v mezinárodním přenosu. "Jsem opravdu šťastná. Byla do dlouhá, dlouhá cesta, abych se vrátila sem a mluvila s vámi. Pro mě to byl úžasný den. Tvrdě jsme pracovali a já jsem superšťastná, že jsem tady vyhrála, protože je to výjimečné," uvedla Vlhová, která v tomto rakouském středisku zvítězila už potřetí.

Na devátý triumf v sezoně nedosáhla Shiffrinová, jež skončila druhá a zatím nepřekonala rekord Lindsey Vonnové, s níž se díky nedělní 82. výhře dělí o ženské historické maximum. Od absolutního rekordu Švéda Ingemara Stenmarka ji stále dělí čtyři výhry. Podruhé v sezoně se na stupně vítězů prosadila Němka Lena Dürrová. K dnešnímu třetímu místu jí pomohl i výpadek juniorské mistryně světa Zrinky Ljutičové z Chorvatska, která byla třetí po prvním kole.

Účinkování české lyžařky Dubovské skončilo podruhé za sebou už v úvodní jízdě. Zatímco v Záhřebu vypadla hned v první brance, tentokrát zvládla většinu trati. Před třetím mezičasem ale neprojela správně branku a bylo po nadějích.

Další závod Světového poháru mají slalomářky naplánovaný na 29. ledna do Špindlerova Mlýna.

SP v sjezdovém lyžování ve Flachau (Rakousko)