Skokan Koudelka skončil na Světovém poháru v Oslu patnáctý

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil na Světovém poháru v Oslu 15. místo. Čtyřiatřicetiletý český reprezentant figuroval po prvním kole závodu severské minisérie Raw Air na 14. příčce, ve druhém si o místo pohoršil. Z vítězství se radoval lídr průběžného pořadí Světového poháru Stefan Kraft z Rakouska.

Roman Koudelka při kvalifikaci úvodního závodu Turné v Oberstdorfu.

Koudelka v prvním kole skočil 125 metrů, ve druhém ale přidal pokus o 2,5 metru kratší a útok na nejlepší umístění v sezoně mu nevyšel. Jeho maximem je deváté místo z Willingenu. Nor Marius Lindvik, s nímž se v polovině závodu dělil o 14. místo, se naopak na devátou příčku vyšvihl.

Kraft vedl už po prvním kole, v němž skočil 132 metrů, ve druhém ještě metr přidal a náskok zvýraznil. Před Norem Kristofferem Eriksenem Sundalem vyhrál o 8,8 bodu, třetí skončil další Rakušan Jan Hörl, jenž v součtu s výsledky páteční kvalifikace vede hodnocení Raw Air.

V seriálu SP si Kraft připsal 41. výhru v kariéře, letos triumfoval už po jedenácté a sedm závodů před koncem zvýraznil náskok před Rjojem Kobajašim na 296 bodů. Japonský skokan do druhého kola v proměnlivých větrných podmínkách nepostoupil.

Neuspěl ani další Japonec Noriaki Kasai. Jednapadesátiletý veterán zatím neposunul vlastní rekord nejstaršího bodujícího sportovce ve Světovém poháru. Naposledy minulý týden v Lahti obsadil ve věku 51 let, osm měsíců a 26 dnů 28. místo.