Skokani Koudelka a Rýdl bodovali v Rašnově, závod bez lídrů SP vyhrál Wellinger

Závod Světového poháru skokanů na lyžích ve slabší konkurenci v Rašnově vyhrál Němec Andreas Wellinger. Roman Koudelka obsadil na středním můstku 21. místo, debutant mezi elitou Radek Rýdl si na 30. pozici připsal první bod v kariéře.

Roman Koudelka při závodu SP v japonském Sapporu.

Světový pohár v Rašnově vynechala většina elitních závodníků včetně lídra Halvora Egnera Graneruda, druhého Dawida Kubackého či třetího Anžeho Laniška, kteří dali přednost přípravě na blížící se mistrovství světa. Z první dvacítky průběžného pořadí seriálu startovala jen pětice skokanů, celkem je v Rumunsku jen 47 mužů, kteří se automaticky kvalifikovali do dnešního závodu.

Dosud jediný český bod v sezoně získal díky díky 30. místu v novoročním závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu třiatřicetiletý Koudelka. Nejlepší český skokan posledních let byl dnes za výkony 90 a 88,5 metru jednadvacátý a zaznamenal nejlepší výsledek od února 2020, kdy právě v Rašnově skončil osmnáctý. O dvanáct let mladší Rýdl se ještě nikdy nekvalifikoval do závodu SP a dnes si připsal premiérový bod.

Z elitních týmů přijeli do Rumunska v nejsilnějším složení jen Němci a využili toho k málo vídané dominanci. Do nejlepší šestky se jich vešlo hned pět, ale o očekávané vítězství je málem připravil Žiga Jelar. Slovinec prohrál jen o 0,2 bodu s dvojnásobným olympijským vítězem Wellingerem, jenž už minulý týden vyhrál v plné konkurenci závod SP v Lake Placid. Třetí skončil Karl Geiger.

V neděli se v Rašnově skáče závod dvojic.