Místo kvalifikace prolog, Koudelka s Rýdlem skákali v Rašnově s klidem

Čeští skokani na lyžích Roman Koudelka a Radek Rýdl se v Rašnově naladili na sobotní závod Světového poháru. V páteční kvalifikaci, která byla kvůli nízkému počtu startujících změněna na prolog, obsadil Koudelka s pokusem dlouhým 84,5 metru 24. místo, Rýdl skončil s rovnými 80 metry na 37. příčce.

Roman Koudelka při závodu SP v japonském Sapporu.

Zastávku SP v Rumunsku vynechala většina elitních závodníků včetně lídra Halvora Egnera Graneruda, druhého Dawida Kubackého či třetího Anžeho Lanišeka, kteří dali přednost přípravě na nadcházející mistrovství světa. Z první dvacítky průběžného pořadí seriálu startuje jen pětice skokanů, celkem dnes do prologu nastoupilo 47 mužů.

První místo obsadil Němec Andreas Wellinger, který skočil 92 metrů, před krajanem Markusem Eisenbichlerem. Ten zaznamenal nejdelší pokus dne 97 metrů.