Hlavní obsah

Skokani na lyžích skončili na MS v týmech sedmí, vyhrálo Rakousko

2. 3. 2013 18:41

Čeští skokani na lyžích Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura skončili sedmí v soutěži družstev na mistrovství světa ve Val di Fiemme. Popáté za sebou získali titul mistrů světa Rakušané. Stříbro nakonec po zásahu jury vybojovalo kvarteto Německa a bronz mají Poláci.

Foto: Matthias Schrader, ČTK/AP

Rakouští skokané na lyžích vyhráli na mistrovství světa ve Val di Fiemme závod družstev. Zleva Wolfgang Loitzl, Manuel Fettner, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer. Foto: Matthias Schrader, ČTK/AP

Článek
Fotogalerie

Původně druhému Norsku totiž rozhodčí dodatečně odečetli 6,7 bodu, které v prvním kole udělili Andersi Bardalovi. Při kontrole výsledků totiž zjistili, že se norský skokan rozjížděl z jiného okna, než bylo uvedeno ve výsledkové listině, a Bardal tak nedostal správný odpočet. Norsko kleslo po přepočítání výsledků na čtvrté místo.

Nejlepší výkon z Čechů předvedl pátý muž z velkého můstku Matura, který v prvním kole skočil 124,5 a v druhém 128,5 metru. Češi zaostávali v boji o šesté místo za Slovinci v polovině závodu o 2,1 bodu, ale nakonec na ně ztratili přes dvacet bodů.

Rakušanům, kteří byli v polovině soutěže těsně druzí za Norskem, v druhém kole zatrnulo při pokusu Manuela Fettnera. Tomu po dopadu na 128 metrů vypnula lyže, ale udržel rovnováhu, spadl až za čarou a Rakousko vedlo. Z titulu se nakonec mohl Fettner radovat společně s Wolfgangem Loitzlem, Thomasem Morgensternem a Gregorem Schlierenzauerem.

Vyrovnanou bitvu o zbylé cenné kovy nakonec po zásahu jury vyhrálo Německo, které bylo o osm desetin bodu lepší než Polsko. Čtvrté Norsko dělily od medaile 2,7 bodu.

Rakousko na velkém můstku na mistrovství světa naposledy nevyhrálo před deseti lety právě ve Val di Fiemme, kde skončilo až páté. Od té doby dominuje.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:
Skoky na lyžích:
Muži - družstva:
1. Rakousko (Loitzl, Fettner, Morgenstern, Schlierenzauer) 1135,9
2. Německo (Wank, Freund, Neumayer, Freitag) 1121,8
3. Polsko (Kot, Žyla, Kubacki, Stoch) 1121,0
4. Norsko 1117,3
5. Japonsko 1099,1
6. Slovinsko 1046,4
7. ČR (Koudelka, Hlava, Janda, Matura) 1022,1
8. Itálie 965,9.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •