Skokanky Ulrichová i Karolína a Anežka Indráčkovy postoupily na MS z kvalifikace

Všechny tři české skokanky na lyžích postoupily na mistrovství světa v klasickém lyžování v Planici z dnešní kvalifikace do čtvrtečního závodu na středním můstku. Trojice Klára Ulrichová, Karolína Indráčková a Anežka Indráčková se seřadily za sebou na 36. až 38. místě a vešly se mezi čtyřicítku postupujících.

Kvalifikaci skokanek na MS vyhrála na středním můstku Norka Anna Odine Strömová.

Nejdelší skok předvedla Ulrichová, která zapsala 82,5 metru. Karolína Indráčková, jež jako jediná z českých reprezentantek bodovala v této sezoně Světového poháru, skočila v horších podmínkách o dva metry méně, její mladší sestra Anežka doletěla na 82 metrů.

Kvalifikaci vyhrála Norka Anna Odine Strömová, třetí žena průběžného pořadí SP, se skokem dlouhým 99 metrů před Němkou Katharinou Althausovou, druhou ženou sezony. Vedoucí žena hodnocení SP Eva Pinkelnigová z Rakouska byla se stejně dlouhým skokem jako Strömová pátá. Obhájkyně mistrovského titulu Ema Klinecová ze Slovinska postoupila z devátého místa.