Slalom ve Wengenu vyhrál Feller

Rakouský lyžař Manuel Feller vyhrál slalom Světového poháru ve Wengenu. Druhý byl stejně jako před týdnem v Adelbodenu Nor Atle Lie McGrath, třetí skončil jeho krajan Henrik Kristoffersen.

Rakušan Manuel Feller se raduje z triumfu ve Wengenu.

Feller byl po prvním kole až třetí za McGrathem a Kristoffersenem, ale díky druhé nejrychlejší druhé jízdě potvrdil rakouskou nadvládu ve slalomu. Ze čtyř dosavadních závodů v sezoně ovládl tři a vede průběžné pořadí disciplíny. Zbývající triumf si připsal Marco Schwarz.

McGrath za Fellerem zaostal o jedinou desetinu a druhou příčkou vyrovnal maximum v sezoně a promarnil šanci ukončit dvouleté čekání na vítězství. Ve Světovém poháru dosud vyhrál dva závody, oba v březnu 2022. Kristoffersen ztratil 21 setin.

Jednatřicetiletý Feller si upevnil první místo v průběžném hodnocení slalomu, ve kterém před druhým McGrathem vede o 192 bodů. V celkové klasifikaci Světového poháru je Feller pátý. V čele je s výrazným náskokem Švýcar Marco Odermatt, jenž slalom nejezdí.