Také druhý závod v letech na lyžích v Bad Mitterndorfu vyhrál Nor Granerud

Také druhý závod v letech na lyžích v Bad Mitterndorfu vyhrál Nor Halvor Egner Granerud a pojistil si průběžné vedení ve Světovém poháru. Před druhým Polákem Dawidem Kubackým, jemuž se o víkendu na mamutím můstku Kulmu příliš nedařilo, má náskok 112 bodů. Jediný český zástupce v Rakousku Filip Sakala znovu neuspěl v kvalifikaci.

Nor Halvor Egner Granerud v Bad Mitterndorfu.

Granerud vedl díky výkonu 234,5 metru už po prvním kole, před druhým Rakušanem Stefanem Kraftem měl náskok 0,8 bodu. Druhým pokusem se ještě o půl metru zlepšil a zvítězil o více než čtyři body před Slovincem Timim Zajcem, jenž se dostal před Krafta.

Šestadvacetiletý Granerud v SP zvítězil posedmé v sezoně a celkově podvacáté. Na stupních vítězů nechyběl už podesáté za sebou a může zopakovat předloňský celkový triumf v seriálu.