Velký mráz v Ruce odložil start stíhačky běžkyň, sdruženáři bojují s větrem

Kvůli velkému mrazu byl odložen start dnešního stíhacího závodu Světového poháru na 10 kilometrů volnou technikou ve finské Ruce. Původně měly lyžařky vyrazit na trať v 10:20, ale začátek je nově 13:45.

Ilustrační foto.

Důvodem odložení byl dvacetistupňový mráz. "Nadále budeme teplotu sledovat a o dalších případných změnách včas informujeme," citovala agentura SID prohlášení Mezinárodní lyžařské federace. Stíhací závod mužů na 15 kilometrů by měl zatím začít v původním plánovaném čase ve 12:30.

Problémy provází také závod Světového poháru v Ruce v severské kombinaci. Silný vítr zrušil skokanskou část a sdruženáři odpoledne odstartují podle pořadí čtvrtečního zkušebního kola. V něm byl nejlepším z Čechů osmnáctý Tomáš Portyk. Ondřej Pažout s Janem Vytrvalem byli ve čtvrté desítce. V sobotním závodě v Ruce byl Portyk po skoku devátý a poté doběhl na 28. příčce.