V Innsbrucku bude skákat jen Janda

INNSBRUCK

Noriaki Kasai vyhrál v Innsbrucku kvalifikaci na nedělní třetí závod Turné čtyř můstků. Japonský skokan na lyžích, jenž měl účast už předem jistou na základě postavení v průběžném pořadí Světového poháru, předvedl spolu s Finem Janne Ahonenem, jenž měl ovšem nižší nájezd, nejdelší skok dne 129,5 metru.

Díky zisku 135,5 bodu odsunul na druhé místo Rakušana Martina Höllwartha. Třetí skončil Ahonen, vítěz úvodních dvou závodů Turné Sigurd Pettersen z Norska byl sedmý.

Dvojici českých skokanů se kvalifikace nevydařila. Účast v závodu si zajistil pouze Jakub Janka, který skočil 112,5 metru a obsadil 41. místo. Ve vyřazovacím prvním kole ho čeká duel s Peterem Žontou ze Slovinska, který byl devátý.

Jan Matura kvalifikační skok úplně pokazil, doletěl jen do vzdálenosti 99,5 metru a mezi padesátku postupujících se nevešel. V konečném pořadí mu patřilo 63. místo.

Ještě horší výkon předvedl Rakušan Andreas Widhölzl, který skočil jen 73 metrů, díky umístění v průběžném pořadí SP měl ale předem jisté místo mezi patnáctkou automaticky postupujících.