Závod SP sdruženářů v Schonachu vyhrál Oftebro, Pažout nebodoval

Závod Světového poháru v severské kombinaci v Schonachu vyhrál Jens Luraas Oftebro z Norska a posunul se na druhé místo průběžného pořadí seriálu. Český reprezentant Ondřej Pažout skončil na 32. místě a nebodoval.

Německý sdruženář Julian Schmid v akci (ilustrační foto)

Dvaadvacetiletý Oftebro byl po skoku pátý, ale nakonec si pro páté vítězství v kariéře doběhl s náskokem osmi sekund před lídrem Světového poháru Johannesem Lamparterem z Rakouska. V průběžném pořadí na něj ztrácí 101 bodů.

Pažout po dopolední části figuroval na 24. příčce, kterou ale na desetikilometrové trati neudržel. Do cíle čtyřiadvacetiletý Čech doběhl se ztrátou dvou minut a 24 sekund na Oftebroa, od bodované třicítky ho dělilo 12,7 sekundy.

Stoprocentní bilanci v Schonachu udržela Gyda Westvoldová Hansenová z Norska, která vyhrála i poosmé v sezoně a dva závody před koncem seriálu si zajistila celkové prvenství. Dvacetiletá mistryně světa obhájila triumf z minulého ročníku.