Sáblíková se do SP vrátila jedenáctým místem na trojce

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila jedenácté místo v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Salt Lake City a připsala si nejhorší výsledek v sezoně. Z premiérového vítězství v seriálu se radovala čtyřiadvacetiletá Nizozemka Joy Beuneová, která si časem 3:56,86 minuty vytvořila nové osobní maximum. Sáblíková zajela nejlepší čas sezony, za vítězkou ale zaostala o téměř sedm sekund.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková na archivním snímku

Sáblíková, která měla v minulých týdnech problémy s třísly a vynechala i mistrovství Evropy v Heerenveenu, se představila v šesté z osmi rozjížděk společně s Ragne Wiklundovou, jež vede pohárové hodnocení dlouhých disciplín. Trojnásobná olympijská šampionka s Norkou prohrála a už po dojezdu věděla, že výsledkově závod dobře nedopadne.

S časem 4:03,62 byla svěřenkyně trenéra Petra Nováka průběžně sedmá. Následně ji předstihly i další čtyři soupeřky a Sáblíková se nevešla ani do první desítky. Nedařilo se ale ani Wiklundové, která skončila devátá. Sáblíková se nicméně udržela na průběžně druhém místě v SP, na Wiklundovou nyní ztrácí 38 bodů.

„Dnes nejsem a nemůžu být spokojená. Celý týden se mi během tréninků v Salt Lake City jezdilo skvěle, ale tři dny před závodem mě najednou začaly hrozně bolet nohy. A přesně to mě potkalo i během závodu. Neumím si to vysvětlit,“ uvedla Sáblíková v tiskové zprávě.

I přesto, že podle očekávání začala pomaleji, byla s úvodem závodu spokojená. „Jenže po dvou kolech jsem prostě nemohla jet. Ať jsem dělala, co jsem dělala, nešlo to. Nohy byly úplně prázdné. Jsem z toho opravdu zklamaná. Musíme se teď v týmu poradit, co dál, protože mě čekají další důležité závody, na které se chci dobře připravit,“ řekla šestatřicetiletá rychlobruslařka,

Sábliková původně plánovala, že v Utahu v sobotu nastoupí do závodu na 1500 metrů. Teď to ale podle všeho není jisté. Příští týden bude SP pokračovat v Québecu a poté ji čeká mistrovství světa na jednotlivých tratích v Calgary, hlavní akce sezony.

Beuneovou doprovodily na stupně vítězů krajanka Irene Schoutenová a třetí Valerie Maltaisová z Kanady.