Rubriky:

Esport

Český hokej hledá reprezentanty pro Esports Fan Championship 2020

7. května 2020 16:58 - Praha

Před pár lety nepředstavitelné, nyní jde o realitu. Když se nemůže hrát klasický lední hokej, do popředí se dostává ten na herních konzolích. Český hokej hledá reprezentanty pro IIHF Esports Fan Championship 2020. V turnaji ve hře EA Sports NHL 20 na konzolích XboxOne nebo PlayStation 4 se na přelomu května a června střetnou zástupci všech šestnácti účastnických zemí zrušeného mistrovství světa ve Švýcarsku. A vy máte šanci.

 

IIHF ESPORTS FAN CHAMPIONSHIP

Chytáte jako mistr světa, umíte dát gól z každé pozice, máte příležitost. Gameři, kteří se hře věnují, získají příležitost reprezentovat na turnaji pořádaném IIHF svou zemi.

Účastníci finálového turnaje vzejdou z národních kvalifikací, které se uskuteční ve dnech 15. – 22. května 2020. Z každé země do něj postoupí dva vítězové národní kvalifikace, jeden pro systém XboxOne a jeden pro PlayStation 4. Česká část kvalifikace bude zahájena 17. května 2020.

Soupisky rivalů na derby se plní, přibrali další esportové hráče

Finálový turnaj proběhne ve dnech 29. května – 5. června 2020 a hrát se bude klasickým vyřazovacím systémem. Na jeho účastníky čekají finanční a věcné odměny, oba vítězové získají titul IIHF Esports Fan Champion. „Velmi si vážíme našeho partnerství se společností Infront. Díky rostoucím zkušenostem v oblasti esportů jsme schopni přinést hokej do domovů diváků novým a poutavým způsobem. Těšíme se na fanoušky, jak se stanou hvězdami virtuálního turnaje při reprezentaci své země," nechal se slyšet René Fasel, prezident IIHF.

Podrobnější informace najdou zájemci na oficiálních stránkách turnaje na esports.iihf.com, které budou spuštěny 8. května 2020 a jejichž prostřednictvím bude probíhat také bezplatná registrace účastníků.

Pořadatelem turnaje IIHF Esports Fan Championship jsou Mezinárodní hokejová federace IIHF ve spolupráci s Infront Sports&Media a eSport Studio.

lik, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport