Rubriky:

Esport

Přelomové rozhodnutí? Videohra byla schválena jako vhodná léčba proti dětské ADHD

23. června 2020 09:02 - Washington/Praha

Některé děti v USA by od lékařů brzy mohly dostat zvláštní recept. Videohra EndeavorRX byla totiž nedávno schválena americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv jako možná terapie při léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou ADHD.

 

Hra EndeavorRX, dříve známá jako Project Evo, je vhodná při léčbě hyperaktivity a pozornosti u dětí ve věku 8-12 let. „Je vhodná jako první herní terapeutické zařízení ke zlepšení pozornosti u dětí s ADHD," schválil nedávno americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Hráči ve videohře létají plavidlem skrz překážkovou dráhu. Při sbírání předmětů se přitom musí vyhýbat různým nebezpečím. Podle serveru NBC budou lékaři dětem doporučovat, aby hru hrály 25-30 minut denně, pět dní v týdnu po dobu přibližně jednoho měsíce.

EndeavorRX byla speciálně vyvinuta pro boj s tímto dědičným neurovývojovým syndromem. Hra se tak v reálném čase přizpůsobuje dětským hráčům a dokáže upravovat svou obtížnost s cílem přizpůsobit pacientům léčbu. Pracoval na ni tým vědců a lékařů z bostonské firmy Akili Interactive Labs.

„Používáme technologii, jejíž pomocí se zaměřujeme na neurologické funkce. A to vše formou zábavy," uvedl Eddie Martucci, generální ředitel společnosti Akili.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.