Virtuální Tour de France ovládli Kreuzigerovi kolegové z týmu NTT

19. července 2020 21:48 - Paříž

Premiérovou virtuální Tour de France ovládli cyklisté jihoafrického týmu NTT. Kolegové Romana Kreuzigera, který se připravuje na sezonu na společném soustředění v Itálii, nasbírali suverénně nejvíce bodů během šesti etap na trenažéru a získali také dresy pro vítěze bodovací a vrchařské soutěže i pro mladé jezdce. Skutečnou Tour koronavirová krize odložila až na přelom srpna a září.

 

Twitter@roadcc

Online Tour na platformě Zwift vyvrcholila dnes stejně jako ta reálná na Champs-Elysées a nejrychleji šest okruhů v celkové délce 42,8 km zvládl Australan Will Clarke ze stáje Trek-Segafredo. Ta skončila celkově třetí s 232 body, sestava NTT Pro Cycling nasbírala rovných pět set a druhá Rally Cycling 267.

Virtuální Tour de France se zúčastnilo 88 jezdců z celkem 22 týmů. Na silnici se nejtěžší etapový závod uskuteční od 29. srpna do 20. září.

Virtuální Tour de France zahájil vítězně Jihoafričan Gibbons

ČTK

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.