Rubriky:

Esport

Populární streamer dostal na Twitchi doživotní zákaz, obtěžoval nezletilou dívku

26. července 2020 06:46 - Washington/Praha

Americký profesionální hráč a streamer Robert „Hashinshin“ Brotz má pořádný problém. Třicetiletý plejer hry League of Legends byl obviněn z internetového obtěžování nezletilé dívky. Streamovací platforma Twich mu kvůli tomu doživotně zakázala na svých serverech vysílat.

 

Playzone.cz

Obvinění proti populárnímu hráči LoLka z takzvaného „groomingu" vznesla Maya „Caltys" Henckelová. Hashinshin měl po dívce požadovat zaslání fotografií s erotickým podtextem, jí v té době bylo přitom teprve 15 let.

Henckelová inkriminovanou konverzaci se streamerem zveřejnila na sociální síti Twitter. Když se o skandálu dozvěděli zástupci streamovací platformy Twitch, americkému hráči dali doživotní zákaz publikování.

Hashinshin nejprve veškerá obvinění popřel a dívku obvinil z úpravy důkazních materiálů, následně začal tvrdit, že už si nepamatuje, co se tehdy mezi ním a dívkou stalo. Později se však přiznal, omluvil se a řekl, že své chování za „grooming" nepovažuje.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.