Rubriky:

Esport

CS:GO scénu opouští další legenda, bude hrát Valorant

2. září 2020 15:47 - Washington/Praha

Překvapivý odchod. Veterán kompetitivní scény ve hře Counter-Strike: Global Offensive Joshua „steel“ Nissan ohlásil konec své CS:GO kariéry. Třicetiletý Kanaďan, který se fanouškům vryl do paměti mimo jiné i skandálem se záměrně prohraným zápasem a následným zákazem činnosti, se chce nyní věnovat novince Valorant.

 

Odchod Nissana je pro mnohé fandy esportu překvapením. Známý hráč totiž s organizací Chaos nedávno vybojoval semifinále prestižního turnaje americké divize ESL One Cologne. Právě ale úspěch týmu s největší pravděpodobností souvisí s jeho rozhodnutím s CS:GO nadobro skončit.

Nissan totiž v roce 2015 od společnosti Valve obdržel zákaz účasti na turnajích, když tehdy s týmem iBUYPOWER záměrně prohráli zápas kvůli vlastnímu finančnímu profitu. Podle portálu Playzone by se proto jeho současný tým Chaos po výkonnostním vzestupu nemohl zúčastnit budoucích Majorů.

Nissan ale s hraním definitivně skončit nehodlá. Podle The Gameru jeho virtuální kroky povedou na scénu Valorantu. Populární „steel" se chce rovněž více věnovat streamování, které je v současnosti pro známé hráče velmi lukrativním způsobem výdělku.

Chaos už za svou největší hvězdu nelezl náhradu. Novým in-game lídrem bude mexický hráč Edgar „MarKE" Maldonado.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.