Rubriky:

Esport

Ukrajina uznala esporty jako regulérní sportovní disciplíny

9. září 2020 17:31 - Kyjev/Praha

Ukrajina se řadí mezi další země, které berou esportový průmysl vážně. Komise pro uznání sportu ukrajinského ministerstva mládeže a tělovýchovy uznala esporty jako regulérní sportovní disciplíny. V minulosti takový krok učinilo mnoho asijských zemí včetně Číny, dále Rusko, ale například také Německo a další.

 

Playzone.cz

O uznání esportů na Ukrajině jako regulérních sportovních disciplín se zasloužily dvě místní esportové federace (UESF) a (UPEA). Ty předložily příslušnému ministerstvu potřebné dokumenty, aby legislativní proces mohl být uskutečněn.

Podle zástupců federace UESF se potřebné dokumenty připravovaly déle než rok ve spolupráci s Mezinárodní esportovou federací (IESF).

„Nemůžeme ignorovat tento fenomén, který roste všude po celém světě a velmi rychle se rozvíjí. Zájem diváků o esporty každým měsícem roste, stejně jako zapojení naší populace do tohoto odvětví," vysvětlil kladné stanovisko ministr Vadym Gutcajt, bývalý olympijský reprezentant v šermu.

„Nechceme, aby naše děti, které tráví svůj čas u počítače, byly závislé na hraní počítačových her. Chceme, aby se z jejich koníčků stala intelektuálně kvalitní a kompetitivní záležitost," dodal ministr.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.