Australská univerzita v Perthu postaví vlastní esportové centrum

23. září 2020 14:32 - Perth/Praha

Západoaustralská Murdochova univerzita vybuduje esportové centrum ve svém kampusu v Perthu. Středobodem nové výstavby bude specializovaný esportový stadion, který bude moct hostit i velké mezinárodní turnaje v kompetitivním hraní. Budova je součástí plánu na modernizace univerzity a financována bude ze státního rozpočtu.

 

@MurdochUni, Twitter

Modernizace Murdochovy univerzity v Perthu vyjde na 1,5 miliardy australských dolarů (asi 25 miliard korun). Přibližně čtvrtina z této částky pak poputuje na výstavbu zbrusu nového kampusu, ve kterém vznikne městská digitální akademie a esportové centrum včetně stadionu pro turnaje.

Na projektu se podílí místní esportová organizace Pentanet.GG. Ta ve spolupráci s univerzitou usiluje o to, aby se diverzifikovala ekonomika západní Austrálie a aby se z města Perth stalo centrum australského esportu.

„Výdaje na esporty v zemi do roku 2023 vzrostou na 7 miliard australských dolarů (116 miliard korun). To ukazuje na obrovský zájem o tento rychle se rozvíjející sektor. Esport není jen o hraní her. Je to celý řetězec hodnot od vývoje až po soutěžení, který v budoucnosti povede k mnoha pracovním příležitostem," říká profesorka Eeva Leinonenová, prorektorka Murdochovy univerzity.

pb

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Patička stránky: