Rubriky:

Esport

Špičkový tým opouští světovou scénu CS:GO

13. října 2020 15:47 - Los Angeles/Praha

Jedenáctka světového žebříčku a jeden z předních amerických týmů 100 Thievs opouští scénu hry Counter Strike: Global Offensive. Novinku oznámil zakladatel a generální ředitel losangeleské esportové organizace Matthew Haag. Důvodů k radikálnímu kroku je hned několik.

 

@DailyEsportsGG, Twitter

Tým 100 Thievs končí svou cestu prestižními turnaji CS:GO. Podle zakladatele Matthewa Haaga na organizaci tvrdě dopadla pandemie koronaviru a s ní spojené rušení velkých evropských živých akcí. Mužstvo má navíc problémy se skládáním soupisky a podle všeho by pro 100 Thievs bylo problematické probojovat se na Major.

Mužstvo navíc v poslední době postihlo několik odchodů. Nejprve odešel Justin "jks" Savage, který podepsal novou smlouvu s týmem Complexity. Pak následoval i exodus trenéra Cheta Singha, který se rozhodl svou kariéru nasměřovat ke konkurenční hře Valorant.

V poslední době se navíc spekulovalo o odchodu dalších borců. I v souvislosti s nimi padala slova o Valorantu. Zástupci 100 Thievs na odliv pilířů týmu nedokázali nalézt odpověď, a populární organizace tak po téměř třech letech ze scény CS:GO odchází.

The Boys, jak se borcům mezi fanoušky přezdívalo, přitom patřili k celosvětové absolutní špičce a pro Counter Strike je jejich konec velká ztráta.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.