Rubriky:

Esport

Další legenda CS:GO končí a přechází na Valorant

28. prosince 2020 16:38 - Praha

Další odchod veterána. Hvězdný plejer herní série Counter-Strike: Global Offensive Christopher "GeT_RiGhT" Alesund oznámil, že přechází k titulu Valorant. Třicetiletý Švéd, který svého času patřil k absolutní špičce CS:GO, je dalším z řady známých hráčů, kteří ke kompetitivní sci-fi střílečce přestupují.

 

@eslgaming.com

Jeho nejlepší roky mezi elitou jsou sice pryč, řada fanoušků bude i tak z rozhodnutí švédského pionýra smutnit. Slavná éra Alesundovy dominance na CS:GO scéně započala v roce 2012, kdy jako jeden z prvních přešel na Counter-Strike 1.6. "GeT_RiGhT" byl členem legendárního týmu Ninjas in Pyjamas, který v té době vévodil světovému žebříčku.

Po několika sezonách na vrcholu ale přišel Alesundův pozvolný propad. Naposledy působil v organizaci Dignitas, které aktuálně patří 37. příčka žebříčku podle HLTV. "GeT_RiGhT" byl v průběhu sezony navíc posazen na lavičku, a to zřejmě zapříčinilo jeho rozhodnutí na konci roku s CS: GO definitivně skoncovat.

Alesund se rozhodl štěstí zkusit v relativně novém titulu Valorant. K němu se přesunulo už nejedno velké jméno světa CS:GO. Jedním z nich je například veterán Joshua „steel" Nissan, který stejné rozhodnutí oznámil letos v září.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.