Sokolov - Třinec 1:0Fotbalisté Pardubic porazili Žižkov, Sokolovští zdolali Třinec

Sokolov

Fotbalisté Pardubic porazili v domácím utkání 22. kola druhé nejvyšší soutěže poslední Žižkov 2:1 a posunuli se na šesté místo. Všechny branky padly ve druhém poločase. V dopoledním zápase zvítězil Sokolov před vlastními diváky nad Třincem 1:0.

Pardubice dostal do vedení v 68. minutě záložník Tomáš Solil. Pražané srovnali o čtyři minuty později zásluhou Igora Súkenníka. Výhru domácích zařídil v 86. minutě Daniel Kolář.

Pardubice doma neprohrály ani v jedenáctém utkání sezony, naopak Viktoria na hřišti soupeře nezvítězila ani na jedenáctý pokus a celkově čeká na výhru pět duelů.

Sokolov se díky první výhře po pěti zápasech posunul z dvanácté pozice na desátou. O jediný gól se v 31. minutě postaral záložník Daniel Novák. Hosté od 77. minuty hráli bez vyloučeného kapitána Imricha Bedecse.

Třinec poprvé vedl nový trenér Tomáš Jakus, který kvůli neuspokojivým výsledkům nahradil odvolaného Jiřího Nečka. Slezané nezvítězili ani v šestém jarním utkání a jsou dvanáctí.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 31. Novák. Rozhodčí: Cieslar - Lakomý, Batík. ŽK: Machek, Hlavatý - Bedecs, Šuľa, Buchvaldek, Demjan. ČK: Bedecs. Diváci: 330.
Sokolov: Belaň - Mejdr, Čihák, Ševčík, Jakub Dvořák II. - Glaser, Machek - Štípek (86. Ruml), Liener (72. Hlavatý), Novák (79. Beránek) - Vávra. Trenér: Hejret.
Třinec: Adamuška - Ilko, Šuľa, Bedecs, Janoščín - Buchvaldek (88. Demjan), Samiec, R. Vaněk, Janošík (71. Klec) - Omasta (83. Gáč) - Dedič. Trenér: Jakus.
Pardubice - Viktoria Žižkov 2:1 (0:0)
Branky: 67. Solil, 86. Kovář - 72. Súkenník. Rozhodčí: Vojkovský - Vitner, Vaňkát. ŽK: Fousek, Solil - Burda, Antl. Diváci: 423.
Pardubice: Letáček - Prosek, Šejvl, Piroch, Čelůstka - Jeřábek - Fousek (46. Sokol), Solil, Tischler, Mužík (80. Kovář) - Černý (80. Lee). Trenér: Novotný.
Žižkov: Soukup - Antl, Burda, Rothe, Frizoni - Žežulka (88. Hejný), Súkenník - Urbanec, Bazal (64. Mashike Sukisa), Tusjak (88. Auer) - Kubala. Trenér: Sazima