Budějovice - Sokolov 1:0České Budějovice se výrazně přiblížily postupu do první ligy

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v 25. kole druhé ligy Sokolov 1:0 a výrazně se přiblížili postupu do nejvyšší soutěže. Díky dvanácté výhře po sobě mají pět kol před koncem dvanáctibodový náskok před Jihlavou, které překvapivě prohrála na hřišti zachraňující se Chrudimi 3:4.

Radost fotbalistů Českých Budějovic

Brno se po vítězství 2:0 nad Znojmem posunulo na čtvrtou příčku o bod za Hradec Králové, který drží třetí místo. To stejně jako druhá pozice zaručuje start v baráži. Zbrojovka využila zaváhání Varnsdorfu, jenž prohrál s posledním Žižkovem 0:2 a promarnil možnost posunout se před Hradec Králové.

Jediné branky se diváci v Českých Budějovicích dočkali ve 30. minutě, kdy se trefil Grajciar. Naposledy se Dynamo představilo v první lize v sezoně 2014/15.

Chrudim mohla jít po půlhodině hry do vedení, ale brankář Vejmola vytáhl Vašulínovu penaltu na břevno. Místo toho udeřila ve 42. minutě Vaculíkovou zásluhou Jihlava. Po přestávce mezi 54. až 59. minutou přišla třígólová smršť Chrudimi: nejprve vyrovnal Vencl a po něm se dvakrát prosadil Froněk. První branku zaznamenal nadvakrát z pokutového kopu.

Fotbalisté Zbrojovky Brno oslavují gól proti Znojmu.

V 73. minutě snížil Petr a tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Klíma. Jenže Chrudim třetí branka Vysočiny nepoložila a v 90. minutě domácím zajistil plný bodový zisk Vašulín.

Chrudim se posunula na třináctou pozici s náskokem čtyř bodů na předposlední Táborsko. Jihlava prohrála po čtyřech duelech. "Je mi hrozně, protože to, co jsme předvedli za 15 minut druhého poločasu, je katastrofa. Jestli s tímhle chceme pomýšlet na to, že chceme být nahoře a hrát o postup do první ligy, tak je to nemožné," řekl České televizi Vejmola.

Brno otevřelo skóre ve 21. minutě po Štepanovského brance. V 75. minutě zpečetil úspěch Zbrojovky Růsek. Brno zvítězilo potřetí ve čtyřech duelech, Znojmo popáté za sebou naplno nebodovalo.

Žižkov se radoval z první výhry po sedmi zápasech. Vítězný gól zaznamenal v 25. minutě Kubala, který v 82. minutě přidal i pojišťovací branku. Viktoria zůstala poslední a ztrácí šest bodů na první nesestupovou příčku, na které se nachází Znojmo.

Vlašim porazila osmé Vítkovice 1:0 a po osmi utkáních se radovala z výhry, díky níž poskočila z dvanácté příčky na devátou. O jediný gól se postaral ve 34. minutě Kadlec.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Chrudim - Jihlava 4:3 (0:1)
Branky: 57. a 59. Froněk, 54. Vencl, 90. Vašulín - 42. Vaculík, 73. Petr, 87. Klíma. Rozhodčí: Rejžek - Pfeifer, Leška. ŽK: Kesner, Vencl, Mastík - Petr, Javůrek, Chlumecký. Diváci: 1035.
Chrudim: Zíma - Řezníček, Rendla, Vencl, Hlavsa - Dostálek (80. Krčál), Sixta, Kesner, Froněk (84. Mastík) - Rybička, Vašulín. Trenér: Matějka.
Jihlava: Vejmola - Petr, Tijani (74. Klíma), Chlumecký, Novotný (46. Šefčík) - Vaculík (86. Jawo), Šulc - Javůrek, Zoubele, Preisler - Klobása. Trenér: Kučera.
Viktoria Žižkov - Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 25. a 82. Kubala. Rozhodčí: Petřín - Kubr, Hock. ŽK: Žežulka - Kodeš. Diváci: 933.
Žižkov: Soukup - Tusjak, Šimek, Žežulka, Muleme - Urbanec, Súkenník, Frizoni, Burda (76. Bazal) - Hejný (67. Batioja), Kubala (87. Mashike Sukisa). Trenér: Sazima.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Kouřil, M. Kubista, Heppner (46. Rudzan) - Bláha, Kodeš, Rudnytskyy - Ondráček, Dordič - Schön (40. Kocourek). Trenér: Oulehla.
České Budějovice - Sokolov 1:0 (1:0)
Branka: 30. Grajciar. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Moláček. Bez karet. Diváci 2176.
České Budějovice: Staněk - Kladrubský, Havel, Novák, Helešic - Čavoš, Javorek - Martan (90. Brandner), Grajciar (63. Havelka), Provod - Ledecký (89. Táborský). Trenér: Horejš.
Sokolov: Jakub Dvořák I. - Mejdr (79. Kosak), Čihák, Ševčík, Jakub Dvořák II. - Machek - Štípek, Glaser, Hlavatý, Novák (72. Beránek) - Vávra (39. Liener). Trenér: Hejret.
Vlašim - Vítkovice 1:0 (1:0)
Branka: 34. Kadlec. Rozhodčí: Denev - Pelikán, Vlček. ŽK: Skopec (Vlašim). Diváci: 403.
Vlašim: Řehák - Kadlec, Šabanov, Blecha, Mizerák - Janda, Skopec, Badocha (81. Výborný), Kučera (69. Fortelný) - Novotný (34. Plachý), Fotr. Trenéři: Bojev a Brabec.
Vítkovice: Květon - Cverna, Surzyn (81. Ožvolda), Celba, Holiš (64. Praus) - Mikula, Januška (46. Chvěja), Pašek, Vasiljev - Kaloč, Motyčka. Trenér: Balcárek.
Brno - Znojmo 2:0 (1:0)
Branky: 21. Štepanovský, 75. Růsek. Rozhodčí: Vojkovský - Antoníček, Ratajová. ŽK: Magera, Pachlopník - Maksič, Avdič. Diváci: 2718.
Brno: Floder - Sukup, Šural, Kryštůfek, Eismann - Štepanovský, Bariš (65. Pachlopník), Krejčí, Šumbera (83. Vintr) - Škoda, Magera (58. Růsek). Trenér: Šustr.
Znojmo: Buček - Cihlář, Avdič, Maksič, Helísek - Šmehyl, Machalík, Kunca, Teplý (55. Kuffour), Dramé - Beganovič (82. Mudra). Trenér: Šturma.