Vyšehrad - Pardubice 0:2Pardubice porazily Vyšehrad a pojistily si vedení v druhé lize

Fotbalisté Pardubic zvítězili v 15. kole druhé ligy na hřišti Vyšehradu 2:0 a pojistili si vedení v tabulce. Chrudim udolala poslední Sokolov 1:0 a nováček z Líšně vybojoval v nastavení remízu 1:1 v Třinci.

Pardubice na hřišti soupeře vyhrály po dvou venkovních porážkách za sebou a vedou tabulku o čtyři body před druhou Jihlavou. Třetí je o bod zpět Dukla, která má k dobru nedělní utkání. Na Strahově, kde hraje Vyšehrad své domácí zápasy, poslal favorita do vedení v 37. minutě Solil a pojistku přidal po kombinační akci v 61. minutě Hlavatý. Pražané po druhé prohře za sebou figurují na dvanácté příčce.

Sokolov se nadále výsledkově trápí a zůstává na dně tabulky. V Chrudimi měli Západočeši řadu šancí, ale vychytal je brankář Mrázek. Vyrovnaný zápas rozhodl ve 23. minutě ve skluzu Vašulín. Chrudimi patří jedenácté místo.

Třinec v souboji sousedů ze středu tabulky přišel o vítězství až ve čtvrté minutě nastavení. Slezané vedli od 14. minuty po penaltě, kterou proměnil Bedecs, ale v závěru vyrovnal střídající Zikl.

15. kolo druhé fotbalové ligy
Vyšehrad - Pardubice 0:2 (0:1)
Branky: 37. Solil, 61. Hlavatý. Rozhodčí: Cihlář - Vaňkát, Váňa. ŽK: Hlavatý. Diváci: 386.
Vyšehrad: Otáhal - Šandera, Nitrianský, Mareš, Jablonský - Pouček, Drobílek (84. Rataj), Kozel (70. Alexandr), Verner, Vejvar (60. Čvančara) - Mashike Sukisa. Trenér: Veselý.
Pardubice: Šmíd - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kohút (90. Sokol), Hlavatý (87. Čihák), Solil, Zifčák - Černý (84. Miker). Trenér: Novotný.
Chrudim - Sokolov 1:0 (1:0)
Branka: 23. Vašulín. Rozhodčí: Dubravský - Flimmel, Vitner. ŽK: Mrázek, Sixta, Vencl - Hošek, Machek, Červenka, Jakub Dvořák II. Diváci: 856.
Chrudim: Mrázek - Řezníček, Vencl, Krčál, Hlavsa - Kesner, Sixta (86. Froněk), Janoušek, Dostálek (83. Sulík) - Vašulín, Rybička (90.+3 Ujec). Trenér: Veselý.
Sokolov: Šiman - Mejdr, Hošek, Čihák, Jakub Dvořák II - Machek (81. Štursa), Machuča (72. Selnar) - Štípek, Kopřiva, Vávra (46. Šmehyl) - Červenka. Trenér: Tichota.
Třinec - Líšeň 1:1 (1:0)
Branky: 14. Bedecs z pen. - 90.+4 Zikl. Rozhodčí: Hocek - Batík, Dohnálek. ŽK: Jeřábek, Hladík, Ševčík, M. Vintr, O. Vintr (všichni Líšeň). Diváci: 382.
Třinec: Adamuška - Kušnír, Gáč, Bedecs, Janoščín - Samiec, Valenta (64. Kubala) - Hlúpik (90.+3 Arroyo), Machalík, Cienciala (81. Omasta) - Tijani. Trenér: Habanec.
Líšeň: Šustr - Jeřábek, Hlavica, Bačo, Suchý (72. M. Vintr) - Čermák - Reteno (77. O. Vintr), Demeter (77. Zikl), Hladík, Machálek - Ševčík. Trenér: Kafka.