Živě

Vracíme se k věcem, které jsme dělali jako žáci, líčí kouč Hradce omezený trénink

15. dubna 2020 20:50 - Hradec Králové

Votroci si pospíšili. Fotbalisté Hradce Králové se jako první český profesionální tým v době pandemie nového koronaviru na konci minulého týdne oficiálně znovu zapojili do přípravy na hřišti, i když trénují pouze po dvojicích a bezkontaktně. Podle kouče Zdenka Frťaly se hráči vrátili k fotbalovým začátkům a věcem, kterým se věnovali v dětství.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Už zase může jezdit na tréninky na stadion a potká se na nich s alespoň několika spoluhráči - a na dálku. I tohle je pro Adama Vlkanovu lepší než běhání v lese. „Doma se člověku tolik trénovat nechtělo, sem jedu rád. Balon je důležitý," usmívá se hradecký kapitán v rozhovoru pro klubový web.

Královéhradečtí ve velmi omezené míře začali znovu trénovat poté, co vláda minulý týden uvolnila některá opatření a umožnila individuální venkovní sportování. Klub návrat na hřiště konzultoval s lékaři i krajskou hygienickou stanicí.

„Současná forma tréninku dává pocit míče. Je možnost vracet se k jemné motorice, individuální technice... Všichni věříme, že postupně se bude víc a víc uvolňovat, k individuální práci s míčem přidáme skupinové tréninky, při kterých se toho dá dělat spousta," popisuje trenér Zdenko Frťala.

Čekají na pevná data

„V téhle chvíli to je tak, že jsme se vrátili k takovým fotbalovým začátkům, k věcem, které jsme dělali jako žáci. I když samozřejmě intervaly zátěže a odpočinku jsou nastavené na odpovídající intenzitu. Vypracovali jsme měsíční plán, i když můžeme pracovat jen s nějakým nástřelem časového horizontu, během kterého se budeme snad moct vrátit k normálnímu fungování. Čekáme, kdy budou nějaká pevná data," dodává kouč.

Hráči jsou vděční i za mírný posun k lepšímu.

Votroci na hřišti hrají nohejbal, trenér Zdenko Frťala sleduje přípravu z tribuny.

fchk.cz

„Nařízení se snažíme dodržovat. Hlavně rozestup mezi námi. Jakékoliv cvičení děláme maximálně ve dvou a minimálně dva metry od sebe. Je to na hlavu, ale snad se blížíme k obnovení běžného tréninku," těší se Vlkanova.

Mužstvo je rozděleno na čtyři skupiny a na trávníku jsou vždy jen tři dvojice. „Hraje nám do karet, jak rozlehlý je náš areál. Tréninky se dají snadno uzpůsobit. Při prvním jsme s hráči museli hodně komunikovat, abychom dodržovali předpisy, které jsou jasně dané. Kluky lákalo jít k sobě blíž a něco si říct, ale to jsme ohlídali," ujišťuje trenér Frťala.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..