Bohemians 1905 jsou po výhře nad Slováckem druzí

Fotbalisté Bohemians 1905 se po sobotní výhře 2:0 na stadiónu Slovácka posunuli na druhé místo v druholigové tabulce. Mají lepší rozdíl skóre než Čáslav, která dosud rovněž nasbírala 23 bodů. Poslední zůstal Fulnek, který v dalším utkání 12. kola prohrál 1:2 v Karviné.

Fotbalisté Slovácka proti Bohemians propadli v koncovce a připsali si další domácí bodovou ztrátu. Pražané svého soupeře předčili přesnější kombinací i větší pohyblivostí a dokázali dokonale zužitkovat chyby domácího týmu.

Už ve 3. minutě zachránil Slovácko po Morávkově střele brankář Filipko. Úvodní tlak přesto vyjádřili fotbalisté Bohemians i první brankou, když o šest minut později zblízka zakončil jejich akci Ibragimov.

V závěru poločasu Slovácko srovnalo krok a v 36. minutě mohl vyrovnat Formánek. Brankář Sňozík už byl překonán, ale na poslední chvíli stačil míč vyhlavičkovat z brankové čáry Rychlík.

Brankář Bohemians se vyznamenal i po změně stran, kdy zlikvidoval sólo Gondy, jenž předtím obešel tři protihráče. Ovšem právě po Gondově zaváhání hosté pojistili v 70. minutě své vítězství druhou brankou, kterou po Morávkově přihrávce vstřelil Škoda. Po tomto gólu se už domácí tým na vážnější odpor nevzmohl.

Sokolov nechal body v Opavě

Šanci dotáhnout se bodově na Bohemians a Čáslav promarnili fotbalisté Sokolova, kteří prohráli 2:3 v Opavě. Hosté přitom do utkání vstoupili lépe a již ve druhé minutě vedli po Salákově přesném lobu z 35 metrů. Vedení hostů však netrvalo dlouho. Za deset minut uvolnil Barteska Halašku, který pohotově vyrovnal. Další střelu Bartesky z 18 metrů sokolovský brankář Ilizi vyrazil na roh.

Více šancí měli v prvním poločase Sokolovští, ale žádnou neproměnili. Naopak ve 42. minutě našel Partyš z rohového kopu Bartesku a ten přízemní střelou z voleje otočil skóre.

Po necelé hodině hry už vedli domácí o dva góly. Po levém křídle pronikl Kiša, vrátil míč Zapletalovi a jeho centr k přední tyči přesně umístil hlavou Šultes. V zápětí ale hosté snížili, když po rohovém kopu nejprve zachránil na brankové čáře Partyš, ale následná dělovka Jirouše už skončila v síti. Oba týmy měly ještě po jedné šanci, ale skóre už se nezměnilo.

Druhá liga - 12. kolo
1. FC Slovácko - Bohemians 1905 0:2 (0:1)
Branky: 9. Ibragimov, 70. Škoda. Rozhodčí: Paták - Štěrba, Marek. ŽK: Kubáň, Psohlavec - Róth, Ibragimov, Janek, Moravec. Diváci: 3762.
Slovácko: Filipko - Němčický, Šimáček, Formánek, Lysoněk - Kubáň, Stýskala (86. Perůtka), Randa, Gonda - Kerbr (82. Hrotek), Matůš (46. Psohlavec). Trenér: Jurkemik.
Bohemians 1905: Sňozík - Janek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Bartek (19. Moravec), Adam, Morávek, Róth (76. Růžička) - Škoda, Ibragimov (90. Karal). Trenér: Hoftych.
HFK Olomouc - Třinec 1:1 (1:1)
Branky: 15. Lukášek - 20. Doubek. Rozhodčí: Ardeleanu - Košec, Santarius. ŽK: Josefík, Doležal - Malíř, Veselý, Doubek, Maceček. Diváci: 490.
HFK Olomouc: Doležal - Dadák, Čučka, Lukášek, Josefík - Spáčil (57. Škuta), Zlatohlavý, Kučerňák, Krutý - Galajda, Korčián (69. Kropáček). Trenér: Mucha.
Třinec: Lipčák - Lisický, Zítka, Chlebek, Martinčík - Malíř (78. Ďurica), Joukl, Hupka, Eismann - Veselý, Doubek. Trenér: Hajný.
Karviná - Fulnek 2:1 (1:0)
Branky: 18. Milosavljev, 57. Ficek - 54. Švec. Rozhodčí: Drábek - Tacina, Vysloužil. ŽK: Blaha, Sourada - Švec, Lukaštík, Vyskočil, Janoviak. Diváci: 2570.
Karviná: Blaha - Hoffmann, Jelič, Buryán, Juska - Macek, Ficek, Dittrich, Milosavljev (72. Jursa) - Sourada (41. Richter), Opic (88. Juroszek). Trenér: Kalvoda.
Fulnek: Pospěch - Jindříšek, Švec (84. Traxl), Krása, Sedlák - Huvar (46. Vyskočil), Pavlík, Lukaštík, Vajda - Koštuřík (74. Janoviak), Schulmeister. Trenér: Takáč.
Opava - Sokolov 3:2 (2:1)
Branky: 12. Halaška, 42. Barteska, 57. Šultes - 2. Salák, 65. Jirouš. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Gallo. ŽK: Partyš, Barteska, Kolínek, Novák - Čada, Čupr, Hrabáč. Diváci: 1700.
Opava: Novák - Kolínek, Mezlík, Horka, Jelínek - Partyš, Barteska (50. Zapletal), Metelka, Kiša (81. Půda) - Halaška (90. Neubert), Šultes. Trenér: Látal.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Hrabáč (84. Duchnič), Kura, Čupr - Podrazký, Šmerda (64. Habai), Čada, Vaněček (84. Jungman) - Jirouš, Salák. Trenér: Hašek.