Fotbalisté Žižkova jsou po těsné výhře 1:0 ve Zlíně druzí

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili ve 22. kole druhé ligy domácí Zlín 1:0 a přinejmenším do neděle se posunuli na druhé místo v tabulce. O výsledku rozhodla tečovaná střela Šťastného v padesáté minutě.

V taktické bitvě bylo v prvním poločase před oběma brankami rušných momentů jen málo. Žižkov zahrozil pouze ránou Zapalače, která proletěla těsně kolem tyčky Kořínkovy branky, na opačné straně nezvládli slibné přečíslení Novák s Bačíkem. Bačík se prezentoval po Kořínkově výkopu ještě pohotovou střelou k tyči, tu však Vaclík zlikvidoval.

Druhý poločas začal lépe pro hosty. Žižkov z ojedinělého brejku vstřelil branku, když Štastného pokus tečoval domácí obránce Malcharek. Žlutomodří ale nerezignovali a v 62. minutě vypracoval Jiří Dobeš střeleckou pozici pro Bačíka, který ale z malého vápna těsně minul levou tyč. V nastaveném čase brankář Vaclík skvěle zlikvidoval gólovou střelu Zbožínka.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Zlín - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)
Branka: 50. Šťastný. Rozhodčí: Býma - Peřina, Szarowski. ŽK: R. Dobeš, Bublák, Jelínek - Kalod, Zawada, Mójta. Diváci: 2215.
Zlín: Kořínek - Jugas, Malchárek, Zbožínek, Jelínek - Konečník (61. J. Dobeš), R. Dobeš (90. Poznar), Bublák (75. Elšík) Novák - Kroupa, Bačík (75. Poznar). Trenér: Kalivoda.
Žižkov: Vaclík - Mójta, Kopík, Procházka, Zawada - Bořil, Zapalač (80. Houžvička), Šťastný, Súkeník (89. Bodeček) - Mašek (67. Kalod), Markovič. Trenér: Pulpit.
Sezimovo Ústí - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 21. Javorek. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Paták. ŽK: Dobal, Doležal - Hanus, Minarčík, Štyvar. Diváci: 598
Sezimovo Ústí: Doležal - Mašek, Novák, Cíferský, Rožboud - Kočí (76. Horka), Javorek, Dobal, Jasanský - Mach (81. Simr), Vukadinovič (90. Martínek). Trenér: Zákostelský.
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka (50. Chlebek), Kuděla, Minarčík - Joukl, Siegl, Hanus, Rehák (65. Štyvar), Oboya - Mrázek (76. Surynek). Trenér: Luhový.
Sokolov - Hlučín 4:2 (0:2)
Branky: 50. a 56. Darida, 75. Mlika, 90. Šmerda - 2. Cverna, 21. Žondra. Rozhodčí: Lerch - Moláček, Šecová. ŽK: Darida, Čada - Žondra, Štefak, Bogdaň. Diváci: 1054.
Sokolov: Dvořák - Blažek, Šindelář, Dřížďal, Hanzlík - Dittrich (27. Šilhan), Podrazký, Čada, Darida, Vaněček (90. Šmerda) - Mlika (85. Chupáč). Trenér: Látal.
Hlučín: Hampel - Štefak (89. Coufal), Pavlík, Hertánek, Cverna - Bartl, Bogdaň, Hanus (72. Koubek), Motal (60. Mozol), Hertánek - Žondra. Trenér: Bartl.