Kouč Frťala přešel z Teplic do Varnsdorfu

3. října 2011 12:35 - VARNSDORF

Fotbalový klub FK Varnsdorf změnil podruhé v krátké době hlavního trenéra u druholigového celku. Před čtrnácti dny u týmu skončil Aleš Křeček, který dostal souhlas k odchodu do slovenského Ružomberoku. Nyní přichází Zdenko Frťala, dosavadní asistent trenéra Rady v prvoligových Teplicích.

 

Josef Pešout, Právo

Frťala ještě v neděli večer seděl na teplické lavičce při prvoligovém zápase s Mladou Boleslaví. To bylo pro něj loučení s klubem, za který v minulosti odehrál spoustu prvoligových zápasů a v posledních letech byl asistentem hlavního kouče. Loni působil u týmu po boku Jiřího Plíška a od letošního léta s Petrem Radou.

 

Předtím Frťala dlouho spolupracoval s trenérem Michalem Bílkem jako asistent při společných štacích v tehdy ještě prvoligových Blšanech, poté v Plzni, ve Spartě a v Ružomberoku. Samostatně vedl Frťala celek Čáslavi ve druhé lize. Takže ve Varnsdorfu ho čeká druhé angažmá na postu hlavního trenéra, a znovu na druholigové scéně.

 

Premiéru při mistrovském zápase absolvuje Frťala v neděli, když FK hostí Bohemians Praha, druhý celek tabulky.

Vedení Varnsdorfu do poslední chvíle rozhodovalo o novém trenérovi mezi více adepty. Tím dalším byl Josef Petřík, který od listopadu 2009 vedl rok Slovan Liberec v první lize a nyní pracuje pod Ještědem s mládeží.                                                                                                      

eš, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..