Živě

Někdejší fotbalový talent Pacandu sráží dluhy a deprese

24. listopadu 2011 10:28 - BRNO

Kdysi velké hvězdě české ligového fotbalu Milanu Pacandovi hrozí kvůli dluhům a depresím konec kariéry. Druholigové Znojmo ztratilo s bývalým hráčem Brna či Sparty po třech měsících trpělivost, protože přestal chodit na tréninky a v klubu se objevil pouze, když potřeboval peníze. Informuje o tom MF Dnes.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"V prvních utkáních nám nesmírně pomohl, vypadal jako velký příslib. Postupně ale jeho přístup přestal splňovat naše očekávání. Obávám se, že na jaře už u nás asi nebude," uvedl trenér Bohumil Smrček. "Nepodařilo se nám Pacandu udržet tak, aby se mu povedlo dát jeho soukromý život do pořádku. I když jsme mu v tom byli maximálně nápomocni. Bohužel si snahy vedení klubu nevážil. Proto nejsme ochotni ve spolupráci pokračovat," řekl prezident 1. SC Znojmo Ota Kohoutek.

Třiatřicetiletý Pacanda hrál první ligu naposledy v roce 2008 za Zlín, od té doby kvůli dluhům a depresím jeho kariéra uvadala. V létě mu podal pomocnou ruku znojemský klub, který se dohodl s Pacandovými věřiteli na určitých podmínkách, aby se hráč mohl soustředit na fotbal.

Pacanda shodil sedm kilogramů a zdálo se, že spolupráce by mohla fungovat. Jenže postupně přestal chodit na tréninky a nadělal další dluhy. K tomu se přidaly deprese a podle některých informací už hráč zmizel z Česka.

"Milan se teď musí soustředit hlavně na to, aby se dostal do lepšího psychického stavu, protože trpí depresivními sklony. Bohužel je v takovém rozpoložení, že na fotbal musí zapomenout," uvedl Kohoutek na adresu hráče, jenž v české lize nastoupil k 215 zápasům a vstřelil 59 gólů.

ČTK

Časová osa: Národní liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..