Oslavy postupu? Co jim dovolí! Frťala potvrdil, že nejspíš skončí

8. května 2021 18:48 - Hradec Králové

Došlo tak trochu k předání štafety. Fotbalisté Hradce Králové rozhodli o svém návratu do první ligy po čtyřech letech výhrou 2:1 nad pražskou Duklou, na jejíž lavičce sedí trenér Bohuslav Pilný. Hradecký patriot, který jako kouč zažil s Votroky sestup z nejvyšší soutěže v roce 2015 sestup a v následující sezoně postup. Teď mužstvo dovedl mezi elitu Zdenko Frťala. „Asi skončím,“ potvrdil úspěšný trenér spekulace, že se po sezoně vrátí do Teplic.

 

David Taneček, ČTK

Doba velkému juchání stále nepřeje. Postup do první ligy se ale pochopitelně zapít musí. „Jak budou oslavy? Co nám dovolí!" směje se v rozhovoru pro ČT sport kapitán týmu Adam Vlkanova. S Hradcem zažívá již druhý postup po roce 2016.

Po třech letech u mužstva završil svou misi trenér Zdenko Frťala. „Za postupem je hodně práce. Dodrželi jsme slovo a mužstvo systematicky přebudovali. S pokorou jsme složili skládačku. Závěr utkání s Duklou jsme si zodpovědně pohlídali. A teď budeme slavit," usmívá se.

Emoce se v něm ovšem perou. U vstupu do první ligy už nejspíš nebude... „Něco už v médiích proběhlo. Měl jsem něco nastavené od začátku jara. Jsem deset let z domova, není to jednoduché. Asi skončím," potvrzuje s viditelným pohnutím.

Padesátiletý rodák z Nitry neprodloužil z rodinných důvodů v Hradci smlouvu, která mu končí. Doma je v Teplicích, kde žije. Severočeši mu nabídli místo šéftrenéra mládežnické akademie a zdá se téměř jisté, že dojde k dohodě.

Po tvrdém direktu další rána

Hradecký patriot Bohuslav Pilný prožil s Duklou hektický týden. Mladý tým nejprve ve středu ztratil dvěma góly inkasovanými v nastavení derby s Viktorkou Žižkov. A teď Pražané asistují u oslav Votroků.

Také Bohuslav Pilný býval trenérem Hradce...

Vlastimil Vacek, Právo

„Gratuluji domácím k postupu. Mé vnitřní pocity? Především řeším porážku a jsem zklamaný. Kdyby po přestávce nepadla červená karta, myslím, že bychom domácím zle zatápěli," líčí kouč Dukly.

„Porážka s Viktorkou byl pro nás tvrdý direkt. Zvedli jsme po ní hlavy a prohráli možná i nezkušeností našeho mladého kluka," poukazuje Pilný na vyloučení Štěpána Šebrleho, syna bývalého slavného desetibojaře.

dos, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..