Živě

Fotbalisty druholigové Jihlavy povede bývalý zlínský kouč Kameník

11. června 2021 10:26 - Jihlava

Novým trenérem fotbalistů Jihlavy ve druhé lize byl jmenován Jan Kameník. Stal se nástupcem Aleše Křečka, který po sezoně s celým realizačním týmem skončil. Devětatřicetiletý Kameník se na české stadiony vrací po necelé sezoně strávené v Žiaru nad Hronom, který dovedl k záchraně v nejvyšší slovenské soutěži.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Od října 2019 do března 2020 byl Kameník trenérem prvoligového Zlína, kde předtím působil jako asistent i dočasný hlavní kouč. O jeho příchodu k jihlavskému týmu, který v minulé sezoně obsadil v druhé lize sedmé místo, informoval klubový web.

Vysočina bude Kameníkovým staronovým působištěm. Po dvouletém angažmá v roli šéftrenéra jihlavské akademie se stal na začátku roku 2017 asistentem Michala Bílka v tehdy provoligovém celku. Po čtyřech měsících ale tehdejší realizační tým kvůli špatným výsledkům skončil a Kameník se přesunul od další sezony do Zlína.

"Zná prostředí klubu. Myslím si, že pro prvopočátek to může být pro něj výhoda. Je to mladý trenér, který se chce neustále vzdělávat a posouvat se dál. Tak jak jsem za ten rok poznal, že ten kádr je taky mladý a musí se s ním, nechci říkat speciálně, ale hodně individuálně pracovat. Věřím, že trenér Kameník právě tohle bude s novým realizačním týmem naplňovat," uvedl na webu Vysočiny sportovní ředitel Lukáš Vaculík.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..