Útok na fanouška? Fotbalista Líšně Silný trestán nebude

26. srpna 2021 17:13

Útočník fotbalistů Líšně Jan Silný vyvázl bez trestu, avšak klub z brněnského předměstí zaplatí 150 000 korun za nezvládnutou pořadatelskou službu. Hostující Zbrojovka byla potrestána za výtržnosti fanoušků pokutou sedmdesát tisíc korun. Tak disciplinární komise LFA vyřešila incident, který se udál v nedělním druholigovém brněnském derby.

 

Repro ČTsport

Silný bránil líšeňského pořadatele, jehož kopal do hlavy jeden ze dvou výtržníků z kotle Zbrojovky, kteří vnikli na hřiště. Byl za to vyloučený.

„Červenou kartu nezpochybňujeme. Rozhodčí ji udělil podle pravidel. Dospěli jsme ovšem k závěru, že hráč svým jednáním odvracel útok a bránil zdraví člena pořadatelské služby, které bylo bezprostředně ohroženo zcela nepřijatelným chováním diváka. Silný odvrátil tento útok v mezích nutné obrany a nenaplnil znaky disciplinárního přečinu. Z těchto důvodů jsme ve zcela výjimečném případě rozhodli o zastavení disciplinárního řízení. Silný tak může nastoupit v nejbližším soutěžním utkání," sdělil předseda disciplinární komise LFA Richard Baček.

Disciplinární komise však shledala zásadní podcenění situace a fatální pochybení pořádajícího klubu nejen v průběhu utkání, ale už v přípravě na zápas.

Žádný padouch. Trenér mluvil v emocích, Silnému patří poděkování, tvrdí líšeňský předseda

„Došli jsme k závěru, že sektor pro hostující fanoušky byl nedostatečně zabezpečený a reakce členů pořadatelské služby nebyla adekvátní rizikovosti brněnského derby. Proto byla SK Líšeň udělena pokuta ve výši 150 000 korun," vysvětlil Baček.

Sedmdesátitisícový postih pro Zbrojovku vychází podle něj především ze skutečnosti, že vstupenky do sektoru hostů distribuoval a jejich držitele určoval sám klub. Její fanoušci se kromě vběhnutí na hrací plochu dopustili také násilného napadení člena pořadatelské služby.

Předseda komise rozhodčích Příhoda: Napadení diváka? Hráče Líšně se musím lidsky zastat

"Je potřeba zdůraznit, že se povedlo oba fanoušky ztotožnit a lze očekávat, že se budou v brzké době zpovídat orgánům činným v trestním řízení," dodal Baček.

Josef Divíšek ze Slovácka má za vyloučení v utkání v Jablonci zastavenou činnost na dva soutěžní duely. Teplický Martin Chlumecký a ostravský Gigli Ndefe si vysloužili jednozápasový trest, který si už odpykali v domácím poháru.

Baník Ostrava dostal za porušení povinností pořadatele v utkání s Pardubicemi pokutu 40 tisíc korun, Bohemians 1905 za stejný prohřešek v pražském derby se Spartou zaplatí 15 tisíc korun. Druholigová Příbram obdržela za porušení opatření proti koronaviru trest ve výši 10 tisíc korun.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna:Národní liga 2021/22

Filtr článků - Národní liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..