Rubriky:

Národní liga

U fotbalistů Ústí nad Labem skončil trenér Skála

23. října 2017 17:46 - Ústí nad Labem

Propad fotbalistů Ústí nad Labem na předposlední místo tabulky Fortuna národní ligy nezůstal bez odezvy. Vedení klubu odvolalo trenéra Jiřího Skálu, na svém postu končí i asistent Petr Fousek.

 

Josef Pešout

Ústecký celek měl celkem solidní vstup do sezóny, ale postupně jeho hra ztrácela kvalitu. Tým prohrával i na domácí půdě, například s Opavou 2:5 a s Viktorií Žižkov 0:3. Poslední kapkou, která ukončila působení trenérů, byla sobotní porážka 0:4 v Příbrami.

Trenér Skála vedl ústecké mužstvo od léta 2016. Po loňské sezóně se zdálo, že v silách týmu je v letošním ročníku navázat na osmé místo. Jenže aktuální krize spíše znamená hrozbu boje o záchranu. Pro Skálu to bylo první samostatné trenérské angažmá ve druhé lize, předtím vedl třetiligové Domažlice. Má ale za sebou i úspěšné asistentské působení ve Viktorii Plzeň, kde byl na střídačce i po boku Pavla Vrby v době, kdy Plzeň vyhrávala tituly, startovala v Lize mistrů a Evropské lize.

Vedení ústeckého klubu hodlá představit nového trenéra v úterý. Již v pátek hraje Ústí druholigový zápas s Hradcem Králové. Tohoto soupeře si může severočeský celek prohlédnout již při jeho úterním pohárovém duelu v MOL Cupu v nedalekých Teplicích.

Ústí je čtvrtým druholigovým klubem, kde se v průběhu sezóny měnil trenér. K této variantě se rozhodli už ve Frýdku Místku (nový kouč Josef Petřík), Vítkovicích (Ludevít Grmela) i ve Viktorii Žižkov (Bohuslav Pilný).

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..