Živě

Grindela kvůli hodinkám od Surkise vyšetřují německé úřady

5. dubna 2019 13:41 - Berlín

Luxusní hodinky už přispěly k odstoupení Reinharda Grindela z pozice předsedy Německého fotbalového svazu a teď mu způsobily i další problémy. Sedmapadesátiletého funkcionáře totiž kvůli nim začala vyšetřovat celní správa. Informovala o tom agentura DPA.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Grindel odstoupil v úterý poté, co byl obviněn, že v letech 2016 a 2017 nepřiznal dodatečný příjem 78 tisíc eur (asi dva miliony korun) za vedení dceřiné mediální společnosti svazu. Před dvěma lety také přijal hodinky v hodnotě 6000 eur od kontroverzního ukrajinského podnikatele a bývalého viceprezidenta UEFA Hrihorije Surkise.

Podle všeho navíc luxusní hodinky při návratu do Německa zapomněl přiznat k proclení, celou záležitost proto začaly prošetřovat úřady. K proclení je v Německu nutné přiznat věci v hodnotě přesahující 430 eur. Grindel se za pochybení omluvil, ale odmítl, že by ze Surkisovy strany šlo o úplatek.

Grindela v čele svazu dočasně zastoupili viceprezidenti Rainer Koch a Reinhard Rauball. Ve funkci by ho posléze podle médií mohl nahradit kapitán mistrů světa z roku 2014 a někdejší obránce Bayernu Mnichov Philipp Lahm.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..