ECHO BUNDESLIGY: Dortmund ještě titul nezabalil, Pavlenka týral Bayern

Přímou bitvu o titul v Mnichově hrubě nezvládli, jinak se však fotbalisté Dortmundu své šance drží. Ve 30. bundesligovém kole na hřišti Freiburgu vyhráli jasně 4:0 a dál mají těsnou ztrátu jednoho bodu na první Bayern. Lídr se dlouho trápil s českými krajánky Pavlenkou, Gebre Selassiem a spol., nakonec však oslabené Brémy udolal nejtěsnějším poměrem 1:0. Bitva o mistrovský talíř zůstává dál otevřená.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Freiburg - DortmundVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Borussia nenechala nikoho na pochybách, že se vrací na vítěznou vlnu. Její ústřední postavou byl kapitán Marco Reus, který přihrál na góly Sanchovi a Götzemu a jednou se po parádní akci prosadil sám. Dortmund neprohrál s Freiburgem ligový zápas pošestnácté v řadě.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy: Bayern - BrémyVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Bayern Mnichov - Brémy 1:0 Skvělý brankář Jiří Pavlenka dlouho držel naděje Werderu na bodový zisk. Celý zápas absolvoval i jeho spoluhráč Theodor Gebre Selassie. Gólman pochytal několik šancí, favorit však hrál od 58. minuty proti deseti a dočkal se vítězné branky v 75. minutě, kdy Süleho střelu tečoval Klaassen do protipohybu českého gólmana. Brémy tak ukončily dvanáctizápasovou sérii bez ligové porážky a jsou osmé.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy: Augsburg - StuttgartVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Augsburg - Stuttgart 6:0 Augsburg vůbec poprvé v bundesligovém utkání vstřelil šest gólů. V pravý čas, čtyři kola před koncem má desetibodový náskok na sestupové pásmo. Od 37. minuty za domácí hrál záložník Jan Morávek.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Leverkusen - NorimberkVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Leverkusen - Norimberk 2:0 Naopak záložník Norimberku Ondřej Petrák jen přihlížel z lavičky porážce svého týmu. Bayer se posunul na sedmou příčku, Norimberk je předposlední.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Mohuč - DüsseldorfVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Mohuč - Düsseldorf 3:1 Domácím pomohl brzký gól, hned v 1. minutě se o něj postaral Mateta. Mohuč pak narážela na tuhý odpor a až ve druhém poločase rozhodla o vítězství, díky němuž již nejspíš setrvá v klidném středu tabulky.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Mönchengladbach - LipskoVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Mönchengladbach - Lipsko 1:2 Třetí tým tabulky předvádí spanilou jízdu, vyhrál popáté za sebou. Dvěma góly prodloužil sérii Halstenberg. Lipsko míří do Ligy mistrů, Mönchengladbach je pátý.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Schalke - HoffenheimVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Schalke - Hoffenheim 2:5 Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas a podílel se na jasné výhře. Jednou se prosadil jeho kolega z útoku Ádám Szalai a stal se prvním Maďarem, který nastřílel v německé nejvyšší soutěži padesát branek. Schalke prohrálo čtvrté domácí utkání v řadě a vyrovnalo černý klubový rekord z přelomu let 1982 a 1983.

Sestřih 30. kola fotbalové ligy Hertha - HannoverVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Hertha Berlín - Hannover 0:0 Vladimír Darida se sice vrátil do nominace Herthy, na hřiště se ale nedostal. Český záložník byl mimo hru s poraněným stehenním svalem od březnového reprezentačního zápasu s Brazílií. Poslední Hannover udržel čisté konto ve venkovním utkání poprvé od srpna 2017, přesto ztrácí čtyři zápasy před koncem šest bodů na barážovou pozici. Hertha je jedenáctá.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Wolfsburg - FrankfurtVideo: DIGI Sport

Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:1 Eintracht přišel o výhru až v 90. minutě, jeden získaný bod mu přesto stačil k upevnění čtvrtého místa v tabulce. Semifinalista Evropské ligy zůstává na čtvrté příčce, která znamená účast v příští sezoně Ligy mistrů. Od Mönchengladbachu má dvoubodový odstup. Také Wolfsburg si vede nečekaně dobře, od pohárových pozic ho dělí jen čtyři body. Trenér Bruno Labbadia přesto odmítl prodloužit smlouvu a od příští sezony ho nahradí Rakušan Oliver Glasner.