Živě

Šéf Bayernu Hoeness po sestupu Stuttgartu prohrál sázku, bude platit

29. května 2019 14:01 - Mnichov

Po sestupu fotbalistů Stuttgartu do druhé německé ligy musí prezident Bayernu Mnichov Uli Hoeness splnit slovo a věnovat 5000 eur (129 tisíc korun) na dobročinné účely. Částku z prohrané sázky převede na konto dětské onkologické kliniky v Tannheimu, kterou dlouhodobě podporuje stuttgartský klub.

 

Michael Dalder, Reuters

Hoeness slíbil zaplatit 5000 eur v případě sestupu VfB zhruba sedmi stům posluchačů na začátku prosince při vystoupení ve stuttgartském kongresovém centru. "Předvedu vám, jak můžete někoho motivovat: Pokud VfB sestoupí, věnuju 5000 eur na dobrou věc," řekl tehdy.

Fotbalisté Stuttgartu se skutečně v bundeslize neudrželi, v barážovém dvojutkání neuspěli proti druholigovému Unionu Berlín. "Samozřejmě dodržím slovo," uvedl Hoeness, jehož Bayern naopak získal sedmý titul za sebou.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..