Rubriky:

Německo

Politici se shodli, že 9. května by mohla znovu začít bundesliga

20. dubna 2020 20:40 - Berlín

Německá fotbalová liga by se mohla rozběhnout už za necelé tři týdny, v sobotu 9. května. Shodli se na tom bavorský ministerský předseda Markus Söder a jeho protějšek ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko Armin Laschet.

 

Matthias Rietschel, Reuters

Oba politici tak v rozhovoru pro deník Bild podpořili datum znovuzahájení bundesligy, o kterém uvažuje i vedení soutěže. Zápasy by se hrály bez diváků.

"Musíme nyní dávat pozor na to, abychom nebyli příliš lehkovážní. Zápasy s diváky na tribunách jsou naprosto nemyslitelné. I utkání s prázdnými tribunami jsou na hraně. Ale dá se uvažovat o tom, že od 9. května by se za těchto podmínek mohlo začít hrát," uvedl ministerský předseda územně největší spolkové země Bavorska Söder.

První fotbalová liga by se mohla znovu rozběhnout dříve než 8. června, prohlásil ministr zdravotnictví

Německá fotbalová liga je přerušena od poloviny března a prozatím je jasné, že se nerozběhne do 30. dubna. Německé fotbalové kluby už několik týdnů za přísných hygienických podmínek trénují. Představitelé bundesligy by měli ve čtvrtek představit plán, jak si dohrání sezony představují.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..