Rubriky:

Německo

Lehmann prodělal covid-19, ale diváky by na fotbal pustil

28. dubna 2020 13:07 - Berlín

Bývalý německý fotbalový brankář Jens Lehmann prodělal v březnu nemoc covid-19. Přesto někdejší gólman Schalke, Dortmundu či Arsenalu bojuje za to, aby na stadiony po rozběhnutí soutěží mohli v omezeném počtu diváci.

 

Twitter

Padesátiletý Lehmann se nakazil koronavirem v polovině minulého měsíce. "Měl jsem zhruba den a půl kašel a mírnou horečku. Po dvoutýdenní karanténě mě úřady uznaly zdravým," řekl Bildu jednašedesátinásobný německý reprezentant.

Onemocnění popsal jako lehčí než chřipku. "Ale lidé z ohrožených skupin si na to samozřejmě musejí dát pozor. Pravděpodobně také pomáhá, když celkově žijete zdravě," uvedl bývalý vítěz německé a anglické ligy.

Brankář Szczesny přišel o místo jedničky v Arsenalu kvůli kouření

Lehmann se oproti všeobecnému názoru domnívá, že až se po pauze kvůli koronaviru rozběhne bundesligová sezona, mohly by se za určitých podmínek stadiony otevřít i fanouškům.

"Ještě jsem neslyšel žádný rozumný protiargument. Když by se obsadilo jen každé čtvrté místo, měli by lidé mezi sebou dostatečné odstupy. Kdo by to porušil, byl by vyhozen a dostal by zákaz vstupu na stadion," navrhl Lehmann. Německá liga stejně jako drtivá většina fotbalových soutěží plánuje restart sezony s vyloučením veřejnosti.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..