V Berlíně opěvují parádní výkon gólmana Drobného

6. října 2008 11:18 - BERLÍN

Pravděpodobně dosud nejlepší výkon v dresu Herthy Berlín podal v sobotním bundesligovém utkání v Leverkusenu český fotbalový brankář Jaroslav Drobný, který měl velkou zásluhu na výhře 1:0.

"Vítěznou branku sice vstřelil v závěru kanonýr Andrej Voronin, ale ten pouze dokonal dílo berlínského brankáře. Bez parádních zákroků českého hráče by Hertha v Leverkusenu nikdy nevyhrála," napsal berlínský deník Tagesspiegel.

Pro Drobného, kdysi už odepisovaného gólmana, byly podle listu oslavné chorály obsahující jeho jméno zcela novým zážitkem. "Konečně urostlý Čech dosáhl i na míče, které by nemusel nutně chytit každý gólman a konečně se to obešlo bez menších zaváhání při vybíhání," napsal Tagesspiegel s tím, že šlo o nejlepší Drobného výkon v modrobílém dresu, který obléká druhou sezónu.

Leverkusen proti Hertě Drobný

Komentátor televizní stanice DSF dokonce hovořil o utkání "Leverkusenu proti Hertě Drobný". Českého brankáře zahrnuli superlativy i v klubu. "Jaro chytal jako Ježíš," uvedl podle listu Bild trenér Lucien Favre. "Měli jsme štěstí, že jsme ho měli v brance," řekl manažer Dieter Hoeness. "Skvěle nás podržel. Je jistý a hodně s námi komunikuje, což je dobře," uvedl obránce Josip Šimunič.

Drobný skromně pouze konstatoval, že v Leverkusenu se mu tradičně daří. "Vždycky jsem tu vyhrál. S Bochumí 4:1, loni v sezoně s Herthou 2:1 a teď 1:0. Bayer měl hodně střel, ale my máme body. Jestli to byl můj nejlepší zápas, musí posoudit jiní. Já má radost z úspěchu týmu," řekl.

Tagesspiegel připomíná, že muže se "spíš chladnou českou povahou" při jeho příchodu do berlínského klubu předcházela pověst hráče, jehož kariéra už byla téměř v troskách. Po vysedávání na lavičkách anglických klubů FC Fulham a Ipswich Town a po půlroce stráveném v Bochumi loni přišel Drobný do německé metropole.

Favre dává přednost vysokým gólmanům

Trenér brankářů Herthy tehdy u sedmadvacetiletého gólmana prý konstatoval "už neodstranitelné chyby" při obranné práci. Přesto se Drobný prosadil proti méně urostlému Christianu Fiedlerovi, jenž byl do té doby v týmu brankářskou jedničkou. Podle berlínského listu zřejmě i kvůli tomu, že kouč Lucien Favre dává přednost vysokým gólmanům. V letošní sezoně Drobný vychytal nulu už ve třech ze sedmi bundesligových utkání.

"V každém případě se Drobného dobré výkony rozkřikly až do jeho vlasti," naráží Tagesspiegel na skutečnost, že rodáka z jihočeských Počátek povolal trenér Petr Rada už podruhé do reprezentace. S nasazením v zápasech s Polskem a Slovinskem však Drobný počítat nemůže, neboť "proti tomu" je Petr Čech.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..