Dortmund udržel výhru nad Mönchengladbachem

Fotbalisté Borussie Dormund vyhráli v předehrávce 17. kola německé bundesligy nad Mönchengladbachem 2:1 a posunuli se na šesté místo tabulky. V utkání museli přitom přečkat více než padesátiminutovou přesilovku soupeře po vyloučení záložníka Hajnala.

Hosté prohrávali po brance Zidana z 35. minuty, brzy jim ale svitla šance na bodový zisk, když viděl druhou žlutou Hajnal. Bezzubá ofenzíva Mönchengladbachu se v mrazivém večeru k stálému tlaku nedostala, naopak vedení domácích ještě zvýšil krátce po přestávce střídající Sahin. Hostům se podařilo už jen snížit deset minut před koncem.

Zatímco Dortmund atakuje pohárové příčky, Mönchengladbach už má jistotu toho, že po polovině soutěže skončí na poslední příčce.