Živě

Brankáři Müllerovi, jenž má zhoubný nádor na mozku, se přitížilo

18. prosince 2008 12:36 - KOLÍN NAD RÝNEM

Zdravotní stav německého hokejového brankáře Roberta Müllera se zhoršil. Gólman Kolína nad Rýnem se v listopadu vrátil do branky, ačkoli má na mozku zhoubný nádor, nicméně nyní nesmí z rozhodnutí lékařů minimálně do poloviny ledna sportovat.

"Nedaří se mu teď příliš dobře. Jeho stav není tak stabilní jako před pár týdny," řekl čtvrtečnímu vydání listu Kölner Stadt-Anzeiger manažer klubu Rodion Pauels.

Osmadvacetiletý Müller byl po svém comebacku dokonce v nominaci na středeční přípravné utkání německé reprezentace proti Švýcarsku, nicméně po pondělním vyšetření se musel účasti vzdát.

Jeden z nejlepších německých gólmanů posledních let se letos v srpnu podrobil druhé operaci hlavy. V listopadu jeho lékař oznámil, že Müller má v hlavě nádor nejtěžšího stupně, který se nedá plně odoperovat a i po dvou zákrocích roste. Drtivá většina pacientů s tímto typem tumoru nepřežije ani rok, Müllerovi ho lékaři objevili v listopadu 2006.

I přes krutou realitou svého zdravotního stavu se gólman nevzdal a dočkal se návratu do branky Kolína nad Rýnem v německé lize.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..