Německo

Mohuč - Brémy 3:1 Brémy podlehly Mohuči, Gebre Selassie se zranil

20. června 2020 17:30 - Berlín
(Aktualizováno: 20. června 2020 22:31)

Fotbalisté Brém s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem podlehli v 33. kole německé ligy Mohuči 1:3. Před posledním kolem tak zůstali na sestupové pozici a navíc budou za týden možná postrádat právě českého obránce, neboť v polovině zápasu musel Gebre Selassie kvůli zranění střídat. Dortmund si zajistil druhé místo výhrou 2:0 v Lipsku, obě trefy obstaral Erling Haaland. Pavel Kadeřábek přispěl asistencí k vysokému vítězství Hoffenheimu 4:0 nad Unionem Berlín.

Kai Pfaffenbach, Reuters

Brémy vyslaly v prvním poločase na branku 11 střel, přesto prohrávaly po gólech Robina Quaisona a Jeana-Paula Boëtiuse 0:2. Těsně před koncem úvodního dějství musel střídat Gebre Selassie, jehož nahradil Ludwig Augustinsson. Třiatřicetiletý bývalý reprezentant opustil hřiště těsně před koncem prvního poločasu, problémy měl s nohou. Podrobnosti o zranění českého fotbalisty zatím klub nezveřejnil. Werder má stále šanci předstihnout šestnáctý Düsseldorf, v posledním kole bude hostit Kolín nad Rýnem.

V 58. minutě vystřelil Werderu naději na bod Juja Osako, v závěru ale definitivně rozhodl střídající Edimilson Fernandes. Brémy ztrácí na Düsseldorf, který remizoval 1:1 s Augsburgem, dva body. V závěrečném utkání proti Kolínu nad Rýnem tak musí Werder vyhrát a doufat v zaváhání svého konkurenta.

Rozladěný gólman Jiří Pavlenka poté, co v utkání proti Mohuči potřetí inkasoval.

Dortmund napravil překvapivou domácí porážku s Mohučí z minulého kola. Šlágr dnešního programu rozhodl Haaland po půlhodině hry, kdy zužitkoval nezištnou přihrávku sedmnáctiletého záložníka Giovanniho Reyny. Norský kanonýr přidal svůj druhý gól v zápase a 13. trefu v německé lize ve třetí minutě nastavení. Zároveň to byl 84. ligový gól Borussie v sezoně, což je klubový rekord. Dortmund má před posledním kolem na druhém místě náskok šest bodů právě na Lipsko.

Český útočník Patrik Schick (vlevo) z Lipska v souboji s hráči Dortmundu.

Pool, Reuters

Patrik Schick odehrál za domácí celý zápas, ale do statistik se zapsal jen žlutou kartou.

Do hry o první čtyřku a účast v Lize mistrů se vrátil vítězstvím 3:1 proti již jistě sestupujícímu Paderbornu také Mönchengladbach. Ten o dva body odsunul na pátou příčku Leverkusen, který podlehl 0:2 Herthě Berlín. Za vítězný tým odehrál celé utkání záložník Vladimír Darida.

Kanonýr Lipska Timo Werner bojuje s hráči Dortmundu.

Už jistý šampion Bayern Mnichov si poradil na svém stadionu 3:1 s Freiburgem. Dvěma brankami přispěl s 33 trefami nejlepší bundesligový střelec Robert Lewandowski. Tolik gólů během jedné bundesligové sezony nastříleli v minulosti pouze Gerd a Dieter Müllerovi,  polský kanonýr Lewandowski to dokázal jako první cizinec. Dosud byl nejlepším zahraničním střelcem s 31 zásahy z roku 2017 Pierre-Emerick Aubameyang z Dortmundu.

Freiburg už nemůže dostihnout sedmý Hoffenheim, který si tak zajistil účast v Evropské lize. A to i díky Kadeřábkově vybídnutí ze závěru první půle, po němž zakončil Munas Dabbur.

Německá fotbalová liga - 33. kolo:
Bayern Mnichov - Freiburg 3:1 (24. a 37. Lewandowski, 15. Kimmich - 33. Höler)
Düsseldorf - Augsburg 1:1 (25. Hennings - 10. Niederlechner)
Hertha Berlín - Leverkusen 2:0 (22. Cunha, 54. Lukebakio)
Hoffenheim - Union Berlín 4:0 (11. Bebou, 39. Kramarič, 45.+2 Dabbur, 68. Baumgartner)
Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 1:1 (45. Kainz z pen. - 72. Dost)
Lipsko - Dortmund 0:2 (30. a 90.+3 Haaland)
Mohuč - Brémy 3:1 (25. Quiason, 30. Boëtius, 85. Fernandes - 58. Osako)
Paderborn - Mönchengladbach 1:3 (54. Michel - 55. z pen. a 73. Stindl, 4. Herrmann)
Schalke - Wolfsburg 1:4 (70. Matondo - 16. a 56. Weghorst, 59. Mbabu, 69. Joao Victor).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.