Bayern Mnichov - Leverkusen 4:2Fotbalisté Bayernu obhájili vítězství v Německém poháru

Fotbalisté Bayernu Mnichov dokázali znovu po roce vyhrát Německý pohár. Ve finále si tým trenéra Hanse-Dietera Flicka poradil 4:2 s Leverkusenem. Bavorský celek získal pohár již podvacáté a díky triumfu v bundeslize slaví double.

Fotbalisté Bayernu Mnichov dokázali znovu po roce vyhrát Německý pohár.

Utkání hrané na olympijském stadionu v Berlíně strhl na stranu Bayernu David Alaba, který v 16. minutě trefil přímý volný kop z hranice pokutového území do šibenice. Na něj navázal z úniku Serge Gnabry a po přestávce i nejlepší střelec právě skončeného ročníku bundesligy Robert Lewandowski, jehož ránu z 30 metrů brankář Lukas Hradecky neudržel.

Leverkusen snížil v 63. minutě, po rohovém kopu se prosadil hlavou Sven Bender. Bayern mohl dohrávat finále v klidu i díky druhé trefě Lewandowského, poslední branku zápasu dal v nastaveném čase z penalty Kai Havertz. Na obrat už Leverkusen, který v poháru triumfoval jedinkrát v roce 1993, pomýšlet nemohl.

Finále fotbalového Německého poháru:
Bayern Mnichov - Leverkusen 4:2 (59. a 89. Lewandowski, 16. Alaba, 24. Gnabry - 63. Bender, 90.+4 Havertz z pen.).